Zasady obowiązujące na placu treningowym

Plac treningowy powinien być dla wszystkich Uczestników szkolenia - zarówno dla psów jak i dla ludzi - miejscem bezpiecznym, takim z którym będziecie mieć wyłącznie pozytywne skojarzenia. Dlatego, niezbędne jest, aby wszyscy Kursanci stosowali się do poniższych zasad:


1. WEJŚCIE NA PLAC DOPIERO PO ZAPROSZENIU PROWADZĄCEJ ZAJĘCIA - na placu mogą się znajdować różne pieski, również takie, które mają problemy z przedstawicielami swojego gatunku lub innymi ludźmi i są w trakcie terapii behawioralnej. Dlatego, jeśli dotarliście na swoje zajęcia wcześniej - pójdźcie na spacer lub poczekajcie w aucie. Prowadząca zajęcia powiadomi Was, gdy zapali się zielone światło do wejścia na plac treningowy.


2. PSY NA SMYCZY - dopóki prowadząca zajęcia nie da jasno do zrozumienia, że można spuścić psy ze smyczy prosimy Was o to, by Wasze pupile przebywały na placu na smyczy bądź na lince treningowej.


3. KAŻDY PIES MA SWOJEGO PRZEWODNIKA - nawet jeśli w jednym szkoleniu biorą udział dwa psy jednego właściciela, każdy z psów powinien mieć zapewnionego swojego indywidualnego przewodnika.


4. KIBICE DOPINGUJĄ, ALE NIE WTRĄCAJĄ SIĘ W SESJĘ TRENINGOWĄ - zachęcamy Was, do przybywania "stadnie" na zajęcia (mogą się zaangażować wszyscy domownicy), jednak prosimy, aby w danej sesji treningowej był aktywny tylko jeden przewodnik. Pozostali uczestnicy szkolenia mogą obserwować sesję z dystansu. Po przerwie będziecie mogli się zamienić rolą przewodnika i kibica.


5. DZIECI NA PLACU MAJĄ OPIEKUNA (który nie jest przewodnikiem psa) - jeśli chcecie zaktywizować swoje dzieci w opiece nad psem, możecie włączyć je w szkolenie, jednak ważne jest, aby dziecko było pod opieką osoby dorosłej. Nie rekomendujemy zabierania na plac dzieci poniżej 8 roku życia (ponieważ spokojne uczestnictwo w zajęciach trwających godzinę może być dla młodszych dzieci sporym wyzwaniem). Jeśli prowadząca zajęcia stwierdzi, że obecność dziecka w znaczący sposób utrudnia pracę pozostałym Uczestnikom szkolenia może poprosić opiekuna dziecka i dziecko o opuszczenie placu treningowego.
TAGI: szkolenie psów łódź ▪ szkolenia psów aleksandrów łódzki ▪ szkolenia psów zgierz ▪ psie przedszkole behawiorysta łódź ▪ behawiorysta zgierz ▪ behawiorysta aleksandrów łódzki ▪ zoopsycholog łódź ▪ zoopsycholog aleksandrów łódzki ▪ zoopsycholog zgierz